Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

W naszych czasach zmysł węchu odgrywa znacznie większą rolę, niż wielu z nas myśli. Na początku XX wieku odkryto, że drzewa i trawy wydzielają specjalne substancje (atmowitaminy), które są wchłaniane przez płuca i są katalizatorami procesów biochemicznych i metabolizmu.

Czym są olejki eteryczne?

Atmowitaminy obejmują jony powietrza, ozon, lotne substancje fitoorganiczne (olejki eteryczne), które są odbierane przez ludzi w postaci zapachów. Ustalono, że istnieją dwa mechanizmy postrzegania zapachów - asocjacyjny i odruchowy. Pierwsza polega na zapamiętywaniu związku zapachów z przyzwyczajeniami i dotyczy głównie psycho-emocjonalnej sfery człowieka. Drugi - z wpływem substancji zapachowych na komórki receptorów węchowych w biologicznie czynnych punktach małżowiny usznej związanych z analizatorem węchu, podwzgórzem i układem limbicznym. Dziś „płynne koncentraty zapachowe” - olejki eteryczne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym, kosmetycznym, leczniczym. Olejki eteryczne te to złożone lotne ciecze, których głównym składnikiem są naturalne węglowodory (terpeny). Wykonywana na ich bazie aromaterapia pozwala leczyć wiele schorzeń. Olejki eteryczne są zwykle otrzymywane przez destylację z parą wodną kwiatów, liści lub korzeni roślin. Roślinne olejki eteryczne to nie tylko przyjemne aromaty, to substancje biologicznie czynne. Ich wpływ na organizm jest bardzo szeroki - od korzystnego wpływu na psychikę, nastrój, sprawność umysłową i fizyczną, po efektywny wpływ na przebieg różnorodnych chorób i procesów patologicznych. Specjalna dziedzina medycyny - aromaterapia to nauka i sztuka leczenia, profilaktyki i leczenia za pomocą esencji roślinnych - olejków eterycznych.

Olejki doTerra

Olejki eteryczne doTerra to dokładnie destylowane olejki eteryczne z roślin, które rolnicy zbierają w szczytowej fazie świeżości, kiedy ich skład jest najbardziej intensywny, a ich właściwości lecznicze maksymalizowane. Olejki eteryczne doTerra są rygorystycznie analizowane przy zastosowaniu protokołu terapeutycznej jakości z certyfikatem CPTG®️ Certified Pure Essential Oils. Doświadczeni miłośnicy olejków eterycznych natychmiast docenią niezrównany standard jakości naturalnych, czystych olejków eterycznych doTerra o jakości terapeutycznej. Specjaliści od destylacji polegają nie tylko na wieloletnim doświadczeniu, ale także na nowoczesnych technologiach i technikach.

Olejki eteryczne i akcesoria, Dottera olejki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium