Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Nanokoloidy to prawdziwa innowacja w pielęgnacji i suplementacji. Coraz chętniej stosuje się je, aby wzmacniać organizm i dbać o urodę.

Czym są nanokoloidy?

Nano- to jednostka miary oznaczająca jedną miliardową część. Z kolei koloid to niejednorodny roztwór, zazwyczaj dwufazowy, składający się z niemieszających się ze sobą cieczy. Nanokoloid jest zatem cieczą, która składa się z cząsteczek metali szlachetnych, takich jak srebro czy miedź, o szeroko udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych. Cząsteczki te mają wielkość rzędu nano, co pozwala na ich łatwiejsze przenikanie przez skórę i błony śluzowe i działanie w organizmie. Nie mają one jednak zdolności łączenia się z innymi cząsteczkami w organizmie, co sprawia, że są bezpieczne do stosowania.

Jak stosować dany nanokoloid?

W zależności od metalu użytego w danym nanokoloidzie, rozróżnia się różne sposoby aplikacji oraz różne wskazania do stosowania. Nanokoloid miedzi do picia w postaci niejonowej, o odpowiednio płaskim kształcie cząsteczek maksymalizującym powierzchnię czynną ma przede wszystkim silne właściwości przeciwgrzybicze. Z kolei nanokoloid złota jest bardzo silnym specyfikiem wygładzającym zmarszczki i zapobiegającym im, gdy stosuje się go bezpośrednio na skórę. Jako środek antybakteryjny doskonale sprawdzają się natomiast nanokoloidy srebra.

Jaki nanokoloid wybrać?

Dostępne u nas produkty z metalami szlachetnymi w formie nanocząsteczek mogą mieć postać kremów, mydeł, płynów czy proszków o zróżnicowanym stężeniu. Dopasowując stężenie srebra, złota czy miedzi do własnych problemów skórnych można wybrać w naszej ofercie produkt najlepiej spełniający oczekiwania. To doskonały sposób na to, by codziennie dbać o stan swojej skóry dostarczając jej składników, które korzystnie wpływają na jej wygląd. Nanokoloidy metali szlachetnych mogą z powodzeniem zastąpić wiele dotychczas stosowanych kosmetyków do pielęgnacji. Znając ich właściwości i sposób użycia, możesz łatwiej dobrać produkt, który na stałe zagości w Twojej łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium